Коротке замикання. Фільм (1986)

На русском En Français In English Українською

В цьому фільмі розповідається історія про прототип робота, у якого, після аварійної ситуації під час зарядки акумуляторів, активувалися функції штучного інтелекту. Він починає ігнорувати деструктивні алгоритми. Це дуже цікавий сюжетний хід :-)

Спочатку його поведінка нагадує модель поведінки дитини: він цікавий, безпосередній, хоче дізнатися про все.
Поступово, у міру накопичення бази знань, його поведінка змінюється і, ближче до середини фільму, поведінка робота вже відповідає моделі поведінки дорослої людини.

У кінці фільму робот знаходить спосіб обдурити своїх переслідувачів і їде разом зі своїм творцем і його новою подругою в інший штат.

Сюжет фільму цікавий тим, що автори сценарію змогли досить точно змоделювати роботу штучного інтелекту. Вона нагадує рішення на основі нейронних мереж. Але технічні характеристики робота мало відповідають його здібностям. Але для фантастичного фільму це цілком нормально :-)

У 1988 році вийшов другий фільм. Але він був створений іншими людьми, на хвилі популярності першого фільму. Тому другий фільм складно назвати продовженням основної історії. Схоже, що це просто данина голлівудській традиції: якщо фільм був успішним, то потрібно зробити якесь продовження. Навіть якщо автори першого фільму не хочуть це робити ;-)

Основні персонажі

  1. Номер 5 (Number 5) — один з п’яти роботів-прототипів, головний персонаж фільму.
  2. Стефані Спек (Stephanie Speck) — перша хороша людина, з якою познайомився Номер 5.
  3. Доктор Ньютон Кросбі (Newton Crosby) — творець робота.
  4. Бен Джабітуйя (Ben «Jabutiya» Jahrvi) — помічник Ньютона.
  5. Доктор Говард Марнер (Dr. Howard Marner) — директор компанії «Нова Роботікс».

Географія

Згідно з сюжетом фільму, події відбуваються на території двох штатів: Вашингтон і Орегон. В кінці фільму робот і його нові друзі-люди їдуть до штату Монтана.

Основні місця:

  1. NOVA Robotics знаходиться на півдні штату Вашингтон.
  2. Міст через річку Колумбія, за яким співробітники служби безпеки NOVA переслідують робота.
  3. Місто Асторія (штат Орегон), де знаходиться будинок Стефані.

Переклади і дубляж

Як показала практика, цей фільм має лише двоголосий «телевізійний» переклад українською та дубляж. Найбільш точним і якісними перекладом російською є той, що використовувався під час показу фільму в СРСР. Дуже файно зроблений офіційний переклад французькою.


Автор: Олексій (проект Digiology.org)

Джерела інформації:

  1. Фільм
  2. Вікіпедія

P.S. Це незавершена стаття. Ми хотіли б додати максимум корисної інформації про цей фільм, а також про творчість любителів цієї історії. Не соромтеся залишати коментарі ;-)


Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований. Обов'язкові поля позначені *